13 – 14 maja 2023 NOC MUZEÓW na Postępu 5

Już w nocy z 13 na 14 maja odbędzie się Wernisaż NOCNA ZMIANA ASP w ramach NOCY MUZEÓW. Dowiedz się więcej…

13 maja od godziny 19:00 zapraszamy Was na wernisaż wystawy studentów niestacjonarnych i zaocznych Akademii Sztuk Pięknych! 

Wydarzenie organizowane jest po patronatem kultowej Nocy Muzeów!  

Wernisaż odbędzie się w budynku Skład Bananów na Postępu 5

Rozświetlajcie z nami wernisaż przez całą noc! 

* * *

Wybiło popołudnie – Akademio, otwórz swoje drzwi! Nadchodzi studencka Nocna Zmiana. Słońce zaszło w pracowni, a złota godzina na zdjęcia już minęła. Czas zapalić sztuczne światło i obudzić się z popołudniowej drzemki. Ci z podwójnym, zawodowym życiem – porzućcie swoje uniformy. Rozpoczynamy artystyczną wartę. 

* * *

Nocna Zmiana to inicjatywa studiujących wieczorowo na Akademii Sztuk Pięknych. Ten niezgodny z naturalnym rytmem dobowym tryb studiowania i działalności artystycznej jest niekiedy wymuszonym kompromisem, a niekiedy świadomym wyborem. 

Zaburzony rytm dobowy, nieregularny sen, praca przy sztucznym świetle i konieczność wzmożonej koncentracji, gdy większość świata – zawodowego i studenckiego – ten okres wzmożonej koncentracji kończy – nie pozostaje bez wpływu na doświadczenia studiowania. 

Częścią tego doświadczenia bywa także uczucie braku wynikające – ze słusznego lub nie – poczucia „mniejszych szans” z racji na okrojony program, ograniczone godziny na uczelni, godzenie pracy zawodowej z uczelnią, dzienne godziny odbywania się dodatkowych studenckich inicjatyw czy mniejsze możliwości integracji. 

Nocna Zmiana jest szansą na to, aby puścić strugę światła w kierunku osób studiujących wieczorowo i ich działalności artystycznej. Inicjatywa ta wypływa z nadziei na ogólnouczelnianą integrację, przedstawienie działalności twórczej studentów wieczorowych szerokiemu gronu: studentom dziennym, kadrze akademickiej, studentom innych uczelni artystycznych oraz wszystkim miłośnikom sztuki. Wierzymy, że będzie to szansa do stworzenia platformy do rozmowy o sztuce, niezależnie od okoliczności, w jakiej ją tworzymy czy jej doświadczamy. 

* * *

Zapraszamy Wszystkich serdecznie na wystawę! 

Będzie wiele atrakcji: 

  • Muzyka na żywo! 
  • Wino i przekąski 
  • Rozmowy o sztuce i sztućce 

* OTWARCIE WERNISAŻU *

Data: 13.05.2023 r. Godziny: 19:00 – 4:00  

Gdzie?: Budynek Skład Bananów, ul. Postępu 5 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00 przez 2 tygodnie od wernisażu! 

Zapraszamy!!!