PUEBLO A PUEBLO VOL. 2

 

11 sierpnia po raz kolejny spotkamy się w ogrodzie Składu Bananów, gdzie będziemy szerzyć kulturę latynoamerykańską, świetnie się bawić i jednocześnie pomagać potrzebującym.

Pueblo a Pueblo, czyli ludzie ludziom, naród narodowi, Polacy Wenezuelczykom!

 

To wszystko na rzecz mieszkańców Wenezueli cierpiących z powodu niewyobrażalnego kryzysu ekonomicznego, społecznego i politycznego.

W programie występy m. in: Beatriz Blanco mezzosopran, Melao (+gościnnie Yaremi), Mariachis los Amigos, Sambando, Alejandrina Vázquez i Emilio Bayón, pokaz tradycyjnego tańca wenezuelskiego Sebucan.

Warsztaty i atrakcje: pokaz kuchni wenezuelskiej, tor rzutu siekierami do celu, loterie i licytacje charytatywne, warsztaty artystyczne dla najmłodszych, masaż.

Wszystkie środki zebrane podczas Festiwalu zostaną przekazane naszemu wenezuelskiemu partnerowi, Fundacji Hormiguitas Guayanesas, która zakupi za nie leki, pomoce medyczne, środki opatrunkowe i higieniczne. Dary te trafią bezpośrednio do Wenezueli, zarówno do osób jak i instytucji najbardziej ich potrzebujących.

Wenezuela dziś:
Sytuacja w Wenezueli jest obecnie dramatyczna: kryzys objął zarówno placówki publiczne, jak i zwykłych mieszkańców. W szpitalach panują fatalne warunki: brakuje nawet najbardziej podstawowych leków, nie wspominając o tych specjalistycznych, sprzęt medyczny nie działa; zaś chorzy często zmuszeni są do przebywania w warunkach urągających człowieczeństwu. Personel medyczny pomimo najlepszych chęci i starań nie jest w stanie zapewnić opieki na przyzwoitym poziomie. Sięgająca milionów procent inflacja i wysokie bezrobocie powodują, że wielu Wenezuelczyków nie stać na zakup artykułów pozwalających im przeżyć w godnych warunkach. W wielu częściach kraju przerwy w dostawach prądu i wody są niemal codziennością. Przemoc i prześladowania polityczne dotykają nie tylko przedstawicieli opozycji, ale i zwykłych Wenezuelczyków, których życie jest zagrożone na każdym kroku.